Head of Sales (Insurance Services) – Ellinas Finance Public Company Ltd – Nicosia, Cyprus 90 views

Job Overview

Η Εταιρεία:

Η εταιρεία Ellinas Finance Public Company Ltd η οποία δραστηριοποιείται στον τομέα των χρηματοδοτήσεων, πιστώσεων και άλλων συναφή υπηρεσιών, ζητά να προσλάβει για άμεση εργοδότηση Head of Sales (Insurance Services) για τα γραφεία της εταιρείας στη Λευκωσία.

Καθήκοντα και Ευθύνες:

  • Διαχείριση των υφιστάμενων ασφαλιστικών προϊόντων των πελατών και παροχή συμβουλών για νέα προϊόντα
  • Επικοινωνία με πιθανούς πελάτες και παροχή συμβουλών σχετικά με ασφαλιστικά προϊόντα στην αγορά
  • Ανάπτυξη υλικού και προτάσεων για πιθανούς πελάτες
  • Επικοινωνία με ασφαλιστικές εταιρείες με τις οποίες συνεργάζεται η Εταιρεία
  • Εκτέλεση όλων των διοικητικών εργασιών που σχετίζονται με την εφαρμογή, την ενημέρωση συστήματος και την έκδοση κάθε σύμβασης

Απαιτούμενα Προσόντα και Εμπειρίες:

  • Κάτοχος άδειας για την πώληση ασφαλιστικών προϊόντων ζωής και γενικής ασφάλειας.
  • Επιθυμητή αλλά όχι απαραίτητη είναι η εμπειρία στις πωλήσεις και στην ασφαλιστική βιομηχανία.
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής Γλώσσας (γραπτά και προφορικά)
  • Άριστη γνώση Η/Υ, MS Office
  • Άριστη ικανότητα επικοινωνίας και διαπραγμάτευσης
  • Ευχάριστη προσωπικότητα με υπευθυνότητα, ευελιξία, προσαρμοστικότητα και ομαδικό πνεύμα εργασίας
  • Ικανότητα οργάνωσης και εκτέλεσης των εργασιών βάσει συγκεκριμένων χρονοδιαγραμμάτων
  • Ικανότητα ταυτόχρονης διαχείρισης πολλαπλών εργασιών
  • Αποτελεσματικότητα στην πώληση και την εξυπηρέτηση πελατών

*Εάν ο υποψήφιος δεν έχει άδεια πώλησης ασφαλιστικών προϊόντων ζωής και γενικής ασφάλειας αλλά είναι πρόθυμος να προετοιμαστεί και να παρακαθήσει τις σχετικές εξετάσεις θα θεωρηθεί σαν επιπρόσθετο προσόν

Τοποθεσία:

Στα γραφεία της Εταιρείας στη Λευκωσία, Κύπρος.

Απολαβές και Ωφελήματα:

Οι απολαβές θα είναι αναλόγως προσόντων και εμπειρίας και θα περιλαμβάνει ένα εκλυστικό πακέτο μισθού και παροχών καθώς και ευκαιρίες για επαγγελματική ανέλιξη σε ένα σταθερό και γεμάτο προκλήσεις εργασιακό περιβάλλον.

ΓΙΑ ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΙΤΗΣΗΣ, ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ

Θα γίνει επιλογή των αιτήσεων και οι υποψήφιοι που θα επιλεγούν θα κληθούν σε προσωπική συνέντευξη.

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εμπιστευτικού χειρισμού.