Διεθνείς Οδικές Μεταφορές/Forwarding 249 views

Job Overview

O Οργανισμός Salamis ζητά να προσλάβει προσωπικό για τα γραφεία του στην Λεμεσό για τις πιο κάτω θέσεις:

Salamis Shipping Services Ltd

Εξυπηρέτηση Πελατών «Εισαγωγές & Εξαγωγές»

Προσόντα

  • Προϋπηρεσία σε συναφή  τομέα τουλάχιστον 3 χρόνια
  • Απόφοιτος ανωτέρας σχολής/πανεπιστημίου στα Ναυτιλιακά θα θεωρηθεί

επιπρόσθετο προσόν

  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής και Ελληνικής γλώσσας
  • Γνώσεις λιμενικών προγραμμάτων  (PCS, κτλ ) θα θεωρηθεί

Καθήκοντα

  • Παραλαβή, έκδοση και διαχείριση  εγγράφων
  • Επικοινωνία και εξυπηρέτηση πελατών
  • Οποιαδήποτε άλλα γραφειακά καθήκοντα ανατεθούν

Cyprus International Roads Ltd

Διεθνείς Οδικές Μεταφορές/Forwarding

Προσόντα

  • Απόφοιτος  ανωτέρας σχολής
  • Τουλάχιστον 5 χρόνια εμπειρία στο τομέα των Μεταφορών/Forwarding
  • Πολύ καλή γνώση Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας
  • Γνώσεις Ηλεκτρονικών Υπολογιστών

Καθήκοντα

  • Οργάνωση φορτίων από/προς Ευρώπη
  • Επικοινωνία με τους αποστολείς και παραλήπτες
  • Συντονισμός με τους οδηγούς
  • Επίβλεψη/έλεγχο των εξόδων των οδηγών
  • Επικοινωνία με τους υφιστάμενους και πιθανούς πελάτες

Απολαβές/Ωφελήματα

Ο μισθός είναι αναλόγως προσόντων και εμπειρίας, 13.5 μισθοί και ταμείο προνοίας. Οι ενδιαφερόμενοι να στείλουν τις αιτήσεις τους μέχρι τις 22/11/2022 στην διεύθυνση c.zographou@salamistours.com

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν άκρως εμπιστευτικού χειρισμού