Υπεύθυνος Λογιστηρίου σε Φαρμακευτική Εταιρεία στην Λεμεσό 156 views

Η φαρμακευτική εταιρεία Costakis Tsisios & Co. Ltd με έδρα την Λεμεσό επιθυμεί να προσλάβει Υπεύθυνο Λογιστηρίου

Καθήκοντα

  • Χειρισμός του εμπορικού λογισμικού της εταιρείας
  • Εκτέλεση τακτικών λογιστικών εργασιών, όπως εκδόσεις τιμολογίων, αποδείξεων, πιστωτικών σημειώσεων κτλ.
  • Συμφιλίωση τραπεζικών λογαριασμών, ταμείου, υπολοίπων πελατών και προμηθευτών
  • Ετοιμασία και διαχείριση καταστάσεων πληρωμών στο προσωπικό και τις Κοινωνικές Ασφαλίσεις
  • Ετοιμασία δηλώσεων Φ.Π.Α.
  • Διαχείριση ηλεκτρονικής αλληλογραφίας, καταχώρηση/ αρχειοθέτηση εγγράφων και τήρηση αρχείων σε συνεργασία με τον εξωτερικό Λογιστή της εταιρείας
  • Επικοινωνία με πωλητές/ πελάτες και διαχείριση/ διεκπεραίωση παραγγελιών
  • Συνεργασία με την διοίκηση και τους άλλους τομείς της εταιρείας

Απαιτούμενα Προσόντα

  • Πτυχίο τριτοβάθμιας εκπαίδευσης
  • Γνώσεις Λογιστικής επιπέδου Higher, επιπρόσθετο προσόν